| Scarabeul a întrebat:

De 3 zile in-coace ochiul meu stang (globul ocular) este in permanenta rosu si dreptul este dar mai putin de tot.
Sa folosesc picaturi betabioptal?
am mai folosit si au dat roade.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da folosește, sunt bune si când te povesti din greșeală si se face rosu. Baftă.

| Mario76 a răspuns:

Cel mai indicat ar fi sa faci un control oftalmologic. Cauzele inrosirii globului ocular pot fi multiple. De la simplul stat in curent, pana la infectii cu bacterii sau virusi sau chiar spargerea vaselor de sange ( tensiune intraoculara ). Netratata corect cauza, pot aparea complicatii ce merg pana la pierderea acuitatii vizuale. Nu ezita! Nu doare. Consultul, la care va vedea tensiunea oculara, fundul de ochi, etc, inclusiv va lua examen de cultura pentru e vedea daca este infectie si ce anume este, va stabili schema de tratament.