| adyurs a întrebat:

Salut, azi dimineata cand m-am trezit vederea imi era ciudata si inca este. cu ochiul drept vad incetosat si cu ochiul stang vad bine. m-am spalat pe fata, am luat picaturi dar nimic. este permanenta aceasta staresau o sa dispara. ce as putea face?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu o sa ramai asa, probabil nu ai dormit bine sau poate ai vreo alergie. Ar trebui sa treaca de la sine.
Daca nu trece intr-o zi (maxim doua) poti oricand sa mergi la un control adecvat.

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la un medic oftalmolog, fiindca nu-i normal ce ti se inatmpla.

| sierra1 a răspuns:

"vederea imi era ciudata si inca este. cu ochiul drept vad incetosat si cu ochiul stang vad bine"

Ar putea fi ceva extrem de grav! De ex, la tineri hipertensiunea intraoculara este, de cele mai multe ori, asociata cu glaucomul juvenil

Fuguța la medic