| 夢想家兩次 a întrebat:

De 3 zile ma doare in partea de jos a burtii si cateodata am greturi.Nu am pofta de mancare, dar as manca ciocolata tot timpul. Uneori ma simt ametita si imi schimb starea de spirit din 10 in 10 minute.De ce? Mentionez ca am aproape 11 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| WalterWhite a răspuns:

Si eu am avut dureri exact ca tine si m-am dus la doctor care m-a trimis direct la ecograf unde mi-au spus ca am o pietricica foarte mica la rinichi si ca trece foarte usor cu multe ceaiuri (mie mi-a recomandat ceai de merisor). Sper sa te faci bine

| 夢想家兩次 explică (pentru WalterWhite):

Am cautat acum simptomele dar aproape nici unul nu mi se potriveste

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Nu cred ca ti-a venit ciclul pana acum, nu-i asa?
Ei bine, te poti astepta.
Si eu am pofta mare de ciocolata inainte sa-mi vina.
Mergi la medic cel mai bine.
Te pup!

| 夢想家兩次 explică (pentru anonim_4396):

Sunt si eu curioasa.Cati ani ai?big grin

| andrw1929 a răspuns:

Mai bine te-ai duce la un doctor... el stie cel mai bine ce e de facut!
Toate cele bune!

| Nana30 a răspuns:

Daca te doare mai jos in partea dreapta poti sa faci apendicita (daca nu ai facut-o deja). Poate fi si hernie doar daca ai carat greutati peste puterile tale. Poate fi chiar si o cistita (inflamatia vezicii).Sau doar te doare burta fiindca ai mancat ceva ce ti-a picat greu.Totusi nu te speria, dar poti consulta un medic daca durerea nu inceteaza.Sau anexita (inflamatia trompelor si ovarelor). E posibil sa fi racit ''jos''. Daca continui sa ai dureri, cel mai bine e sa mergi la doctor! Daca nu ai pofta de mancare incearca in fiecare dimineata sa bei un pahar mare cu apa fierbinte in care sa storci zeama de la o jumatate de lamaie. Daca totusi simti nevoia sa rontai ceva intre mese, incearca o guma fara zahar. FUNDA?