| gomen a întrebat:

De alaltăieri îmi simt urechea stângă înfundată. Si m.am curățat si n.am dop de ceara. Orl-ista mi-a zis ca s-ar putea sa am trompa lui Eustachio înfundată. Dar nu mi-a zis cum sa rezolv.
Aa da, si sunt răcită de alaltăieri. Adică nu chiar răcită, doar îmi curge nasu. Si am suflat o grămadă si tot așa îmi simt urechea. Si de ieri am început sa îmi pun picăturile nazale vibrocil. Dar nu ma ajuta. Si ma deranjează foarte rău! crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Ara997 a răspuns:

Pentru desfundarea trompei, mesteca guma, casca, tine-te de nas inchide gura si incearca sa impingi aerul din cavitatea bucala spre trompa lui eu., facand astfel o presiune interioara.

2 răspunsuri:
| Arietyx a răspuns:

Fă o consultaţie la medic, din nou. Spune ce ţi se întâmplă, cere un remediu.

| dragos9009 a răspuns:

Daca ai facut baie poti face asta!
Iati un betisor de urechi pui ceara de la candela daca ai si o tii in ureche cam 3 ore sau pana cand iti trece eu asa am facut!