| OanaCtin a întrebat:

De aproape o saptamana mi a aparut pe corp o bubita care semana foarte mult cu o alergie alimentara insa este destul de mare, la cateva zile dupa mi au aparut si altele(destul de multe) pe tot abdomenul, chiar de la subrat pana unde incepe piciorul. Doar pe fata nu si pe spate. Nu inteleg ce poate fi pt ca nu ma mananca deloc. Nici nu le simt pe corp. V ati confruntat cumva cu asa ceva? Ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de o dermatită ( de contact, probabil )...
Dacă era vorba de o alergie alimentară, atunci ai fi avut bubiţe mici ( în general ) şi ai fi avut mâncărimi.

TREBUIE să mergi la un control la medicul specialist dermatolog pentru confirmarea diagnosticului şi tratamentul adecvat!
Evident, ÎNTÂI mergi la medicul de familie pentru Trimitere la Dermatologie.

Toate cele bune.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna
poate fi vorba de o varicela, in oeice caz consulta un dermatolog, ca sa nu fe vorba de o infectie sau alte complicatii.
O zi buna.