| Eelleennaa1elena a întrebat:

Hei! De aproximativ o săptămână mi-au apărut niște pete roșii în zona ficatului și sub sân. Am zis ca poate e vreo alergie și va trece. De vineri mi-au mai aparut câteva pe antebrațe în jur de 2, 3 pe fiecare și s-a extins mai rău pe corp, pe abdomen și spate și se duc spre zona gatului. Mâncărimi nu am și dacă am sunt la nivel foarte scăzut, nu ma deranjează mai deloc. Știți cumva ce ar putea fi? Sunt pete roșii unele micuțe, altele mai măricele. Cele de pe antebrațe au și un fel de crusta uscata, dar foarte mica. Ma puteți ajuta cu vreun sfat ceva? Ați mai trecut prin asa ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Daca sunt rotunde, poate fi candidoza.

| zilog a răspuns:

Paraziti intestinali

Răspuns utilizator avertizat