| Andrei456 a întrebat:

De apropae 2 luni ma tot dor dintii si maselele doar din partea stanga a gurii, si nu sta doar pe un dinte (masea) in 5 minute isi schimba locul pana ajunge la cealalta parte a gurii si dupa incepe sa o ia de la capat, am luat pastile de durere dar au fost zile de am luat si de 3 ori pe zi, imi este frica sa nu ma imbolnavesc la stomac de la atatea pastile, ce am de ma dor, raspunsuri cat mai rapide!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Infectie, o carie sau e probabil sa ai un strat de puroi care se plimba, dentistul la copii e mai ieftin asa ca fa antrenament de relaxare inainte sa mergi si spune-le parintilor sa te duca la un dentist tanar pentru ca lucreaza cel mai bine, sunt mai amabili.

| irinuk28 a răspuns:

Buna,e foarte probabil ca aceste dureri sa duca la pierdera dintilor.Consulta cat mai repede un medic stomatolog.

| Andrei456 explică:

Am aflat cauza durerilor, am gingivita, oricum multumesc de ajutor

| IonutMEdelian a răspuns:

Du-te la dentist!