| ALex_5652 a întrebat:

De aproximativ o luna, iau celebrele pastile roacutan(am scris cum se aude). Stiu ca nu este voie sa se consume alcoolul si tot restul chestiilor despre antibiotice..defapt roacutan nu este antibiotic, dar am citit si auzit, ca este mai toxic. Intrebarea mea nu este legata de faptul daca pot bea alcool, ci mai exact daca pot consuma bere fara alcool. Nu ma astept sa pot bea ca pe apa, dar macar 2-3. Astept raspuns urgent, va rog, si seriozitate marita. Daca se poate si un link sau sursa de informatii. Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Astia din link zic ca poti sa bei si alcool:
http://www.nhs.uk/......rview.aspx
Bere fara alcool poti sa bei linistit, nu exista interactii cu roaccutane.

Răspuns utilizator avertizat