| Rodeiquez_James_1988 a întrebat:

Am 20 de pastile antibiotice de luat, am inceput tratamentu' de circa 3 zile, intrebarea mea este daca pot bea cate o bere fara alcool 2... cu acest tratament antibiotic. Am cautat pe google si nu am gasit nici un raspuns, astept sugestii... happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Poti bea bere fara alcool, antibioticele contraindica consumul de alcool.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

DA, poţi să bei bere FĂRĂ alcool happy

În schimb, NU ai voie să consumi băuturi alcoolice în timpul tratamentului cu antibiotice + ÎNCĂ 24-48 de ore după terminarea acestuia!

Toate cele bune.