| anonim_4396 a întrebat:

Am voie sa beau alcool daca m-am dat pe fata cu Clotrimazol cu antibiotic? Fundita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și de ce trebuie să bei alcool? Ce eveniment petreci?
Preferabil este să nu consumi!
Pa, pa.

| anonim_4396 explică (pentru Legiuitoarea):

Merg la un majorat. Nu e obligatoriu, am intrebat pentru ca vreau sa fiu sigura.

| Legiuitoarea a răspuns (pentru anonim_4396):

Bună din nou.
Fiind fată, trebuie să să dai exemplu pozitiv, deci nu consumi alcool.
Pa, pa.

| Λndrei a răspuns:

O întrebare mai bună ar fi, "Am voie să beau alcool dacă am ținut niște antibiotice în mână?"

| OnuOnulică a răspuns:

Normal că ai voie frate...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu.Nu ai voie, altfel iti fa fi fata ca si numele.happy Glumesc. Daca esti major, ai bani de dat pe alcool sau nu tii la sanatatea ta, poti sa bei.Omul e lier sa faca ce vrea.In ceea ce priveste ca tea-i dat cu unguent sau ce o fi pe fata si contine antibiotic, cred ca mai bine ar fi sa nu bei, sa nu ai neplaceri.

| SlєndєrGirL a răspuns:

Chiar nu poti trai o vreme fara alcool?

| Muneca a răspuns:

Bineinteles ca nu