| Sara2 a întrebat:

De aseara am observat pe frunte(deasupra la spranceana) ca am o galma tare, nu se vede fizic dar se simte cu mana e ceva tare ca un ou mai mic, o fi ceva grav? cand apas ma doare ffff putin

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Si eu cred ca e un cos mai profund. Pune apa rece si nu incerca sa-l storci.

daniela
| daniela a răspuns:

Poate fi un cos in devenire sub cutanat sau te-ai lovit

| Ea12345 a răspuns:

Nimic grav.Stiu ca doare, am mai avut si eu.Incearca sa pui un cub de gheata intr-un material micut si curat si aplica-l acolo. Zilele viitoare se va rosi putin si dupa va trece.Adolescenta asta sad

| cosima11 a răspuns:

Poate fi si un puct de grasime, nu neaparat un cos. dar lasa`l in voia lui si nu-l sparge sa vezi ce poate fi, si daca se agraveaza mergi la medic

| ٳ ٴٳ ٴ !ńα ßáäá''ђђ ٳ ٴٳ ٴ a răspuns:

Cred ca e un cos thinking
dar daca nu i se vede varful nu incerca sa il spargi. o sa iti dispara singur
sau daca are varf sparge piele de deasupra cu un ac si stoarce'l

| Larette a răspuns:

Ti-a aparut un cos sub piele. Un furuncul probabil. Sper sa nu ma insel.

| toygirl a răspuns:

Pe sineca e un cos in piele.ar fi bine sal spargi.si sa-l stergi cu adikalon.sau spirt ca sa dezinfectezi. daca nu poti atunci ar fi mai bine sa pleci la medic.cum am facut si eu...am avut si eu asa ceva.=)

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Cel mai blând si eficient tratament pe care l-am folosit împotriva coșurilor si punctelor negre e pe baza de creme antiacnee cu ulei 100% pur de arbore de ceai (Tea Tree ) de la Thursday Plantation.
Foarte repede coșurile si punctele negre au început sa se usuce si apoi au dispărut complet.
La mine a funcționata foarte bine, iți recomand cu încredere.

| Tiberiu_Adrian_1987 a răspuns:

Buna! Ce ai avut? Am si eu acelasi lucru si nu stiu ce este, mi-am dat cu tot felul de creme, dar fara succes, ma poti ajuta, te rog?