| Didi908 a întrebat:

De aseara ies cu scaunul moale f moale. am baut must poate sa fie de la must? ma duc la baie din 15 min in 15 minute. si ma doare burta! Vreau ceva ce sa-mi treca pentru ca nu ma pot duce la scoala asa. si sa merg la baie din 5 in 5 minute! fundita

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| bulin a răspuns:

Este de la must cu un pliculet de smecta trece.ai patit asa deoarece mustul este in curs de fermentare si in stomacul tau iti dai seama ce s-a produs big grin

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Trebuie sa iei un furazolidon sau imodium.Si eu patesc la fel cand beau must.

| doctoressa a răspuns:

Incercati sa mancati orez fiert si sa beti ceai de menta. Puteti lua si o medicatia de tip Imodium. http://www.i-medic.ro/medicamente/imodium-capsule

| cristi202 a răspuns:

Orez fiert, fara sa pui nimic in el. Orezul e f bun pentru cazuri din astea.

| crisbebe a răspuns:

Ceai de menta

| Meli34 a răspuns:

Ceaiul de menta e ff bun. Fa-ti un ceai de menta fara zahar, fara nimic si bea-l cu paine prajita. Sper ca te-am ajutat. Si sanatate! happy

| cristi13 a răspuns:

Smecta sau furazolidon

| geologul a răspuns:

Inghite vreo 4 boabe de piper

| RoxanaA_8239 a răspuns:

Incearca sa bei ceai de menta http://www.frunza-verde.ro/ceai-de-menta

| Gabriel_8951 a răspuns:

Se pare ca ai o dereglare gastro-intestinala din cauza mustului va trebui sa bei ceai de menta cu un pliculet de bicarbonat de sodiu in el orez fiert fara nimic si terapia eventual cu loperamid daca nu iti trece du-te la doctor