| PopescuAntonio a întrebat:

Buna ziua, de 3 zile sunt constipat sa zic așa,îmi vine tare sa merg la baie, ma doare burta și când merg iese puțin și moale, simt mereu ca mai am ceva acolo incomod. Am luat laxative da nu prea au făcut mare lucru, aveți idee ce pot face? Trebuie sa elimin ce e tare acolo ca văd ca acum este ok scaunul doar ca mai am ceva acolo care nu prea vrea sa iasa

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Caro34 a răspuns:

Bună! Pot fi hemoroizi și trebuie să folosești o cremă - Hemorzon. Nu ai constipație, dacă scaunele sunt moi. Ar trebui să faci o colonoscopie pentru mai multe informații! Numai bine!

| PopescuAntonio explică (pentru Caro34):

M am uitat și cred ca cel mai probabil sunt hemoroizi și intr-o stare mai avansată…este o bulina umflata după scaun și uneori ma ustura și simt un discomfort, sper sa nu fie nevoie de operație

| Caro34 a răspuns (pentru PopescuAntonio):

Folosește crema de mai sus și te va ajuta mult! Trebuie mult timp folosită + igienă locală strictă! Ai grijă la mâncare și ar fi bine să iei la 2 - 3 zile un laxativ ușor ca să ai scaunul moale! Numai bine!

| sammie a răspuns:

Bea multe lichide.