| OtraGheaLa a întrebat:

De azi de dimineata am o durere in frunte intre ochi si coboara pe nas dar putin. Daca las capul in jos se simte durerea, la atingere ma cam doare.Ce sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Se pare ca este vorba de o inflamatie a sinusurilor.
O punga cu sare calda pe frunte, ti-ar calma durerile si ti-ar desfunda si nasul. Incearca sa faci asta de mai multe ori pana te culci, iar maine te vei simtii mai bine.

6 răspunsuri:
| Lina1993 a răspuns:

E posibil sa te fi tras curentul. Daca durerea persista mai mult de doua zile, fa-ti un control.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sinuzită.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sinuzita....cred. Adica eu asa am avut si aveam aceleasi simptome. Nu vreau sa te aburesc cu de astea, dar stii prea bine ce trebuie sa faci (adica sa te duci la medic daca durerea persista). Insanatosire grabnica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai probabil ai sinuzita, mergi la un doctor, va dori sa iti faca un RMN pentru a se asigura ca e vorba de sinuzita.

| Deyne a răspuns:

Sinuzita

Răspuns utilizator avertizat