| WizzArd3344 a întrebat:

Am fost răcit acum 2 3 săptămâni. Acum am presiune pe fata, ochi, frunte, am o durere neimaginabila de maxilar care se extinde spre tampla. Am fost la doctor acum câteva luni mi-a spus ca am deviație, putini polipi (neoperabili), și sinuzita. Îmi trecuse maxilarul pe o parte. Am ieșit azi puțin în frig și m-a luat pe cealaltă parte, nu m-a lăsat mai deloc durerea.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MrAM a răspuns:

Presiunea pe fata, ochi, frunte e de la sinuzita. Azi am inceput sa iau antibiotic, cu toate ca dadea semne la un moment dat ca trece. La mine ma ingrijora sa nu dau in osteomielita la cum ma dureau cornetele nazale si osul frontal ( fractura/rinoplaste). Ai grija s-ar putea sa ai si tu nevoie de tratament daca se inrautateste starea. De regula cand nu mai pot apleca capul de durere stiu ca nu-i oky.

| WizzArd3344 explică (pentru MrAM):

Ideea e ca presiunea a disparut, însă durerea de tampla și maxilar a rămas. Îmi trecuse maxilarul, dar azi am stat puțin afara, m-am mai și spălat pe mâini cu apa rece, acum m-a luat iar maxilarul și tampla, dar pe cealaltă parte