| Sapphire a întrebat:

De cand m-a facut mama sunt slaba laughing. Acum, la 17 ani am aproape 1, 75 m si 50 de kg. straight face
Nu prea am pofta de mancare. Am incercat intr-un timp sa mananc cat mai mult dar degeaba, imi venea sa vomit mereu dupa ce terminam de mancat, dar nu varsam. Asa si acum, si as manca mereu dulciuri ca un copil mic. big grin
Problema e ca nu stiu cum sa fac sa ma ingras. Vreau sa pun mai mult la picioare, la pulpe. De restul sunt destul de multumita sa zicem. Cum as putea sa fac asta?
Mersi. :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
luciana
| luciana a răspuns:

Vitamine de la Eurovita ce au in compozitie si minerale caci se pare ca iarna asta ti-a secat din fortele avute si ca in orice primavara, trebuie sa aduci organismultui aportul de vitamaine si minerale si sa mananci multe fructe si salate si multe cruditati, caci in acestea stau aceste vitamine, in legumele preparate superficial ca sa nu se distruga viataminele din ele, deci cu rabdare si imaginatie vei reusi sa aduci aportul necesar organismului tau si sa faci tot ce iti sta in puterile propii ca sa te vitaminizezi si sa scapi de aceasta problema de moment; cu gandurile mele de mult bine si sanatate, Lucien.

| Fragile a răspuns:

Cred ca ra trebui sa mananci mai multe dulciuri, ceea ce-ti place, si sa mai vizitezi Fast-Food-urile. Daca nu merge si-ti vine iar sa vomiti, mananca noapte pentru ca oamenii care manaca noapte se ingrasa; mancatul noaptea ingrasa. Sper ca te-am ajutat!kisswinking

| danut a răspuns:

Mers pe bicicleta pentru picioare, in rest ai greutatea care trebuie, va fi o vreme cand vei visa la greutatea asta.

| VoiceWithin a răspuns:

Si eu sunt slaba big grin am aceeasi problema ca tine, dar in vara trecuta chiar aratam bine, trebuie sa bei un sirop pe nume Noni se ia de 2 sau 3 ori pe zi este eficient chiar iti face pofta de mancare si te ingrasi happysi mai sunt niste pastile care se numesc ParaProtex de la calivita si se iau de 3 ori pe zi
asa fac in fiecare vara si ma ingras happy succes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna alixie
In primul rand iti recomand sa te duci la doctorul de familie sa-ti faci un consult pentru problemele care le ai dupa ce mananci (adica iti vine sa vomiti), s-ar putea sa ai vreo problema cu stomagul, iar chestia ca esti slaba la 1, 75, nu se pune problema, asa am fost si eu cand eram de varsta ta, iar acum imi doresc sa scamp de kg si nu am cum, incearca niste vitamine pentru pofta de mancare, faci niste analize, poate ai vreo anemie...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am pofta de mancare.am 12 si nu eram slaba de mica.am slabit pe la 4-5 ani.va rog ajutati-ma.nu mai stiu ce sa fac.am facut tratament cu nutropin ca sa ma inalt caci eram si pitica. m-am inaltat dar tot slaba sunt. nu mai astiu ce sa fac... uneori simt ca nu am loc pe planeta.in clasa mea toate fetele sunt complimentate.alergate(stiti la ce marefer)dar eu nu sunt deloc o persoana frumoasa fizic.nu am solduri si am umerii foarte lati.nu prea inteleg de ce.va rog spuneti-mi ce se va intampla cu mine mai tarziu. ati mai trecut prin asa ceva?
va rog ajutati-ma.am fost la multi docori.am facut tratamente naturiste. fac chiar injectii.ati auzit de nanim hipofizar? acesta e diagnosticul meu. dar nu prea cred caci asta inseamna o crestere intarziata.sunt disperata. ce sa fac.am niste maini slabe si mi se vad oasele. ce ma fac? am sa-mi revin vreodata? recomandati-mi un medic.va rog! va implor sau altceva care ma poate ajuta.

| edward_5557 a răspuns:

In primul rand cred ceea ce zici u e un coplex. Din punctul meu de vedere esti ok pentru varsta si inaltimea la 50 de kg. Daca vrei tu sa iti faci anumite parti ale corpului sa arate mai bine, nu inseamna ca ai o problema. Daca mananci brusc mai mult e posibil sa se depuna la burtica si nu cred ca o sa iti placa. Cel mai bine e sa respecti mesele zilnice si cu varsta se pot schimba multe, ba chiar sa vrei sa slabesti din nou!

| dumitrusebastian a răspuns:

Mananca muuuuuuuuuulta painelaughing

| bombonika_9380 a răspuns:

Nu trebuie sa te fortezi cu mancarea pentru ca si un doctor ar spune ca atat cat mananci este bine pentru ca nu poti mai mult dar iti pot da ceva medicamente tip kalciu pentru pofta dar de ce aapelezi la mancare fa Sport si vezi ce frumos ti se va forma corpul cel mai bine ar fi sa faci inot asa deci practica inotul o sa devii musculoasa eu fac de performanta si sunt f multumita de cum arat si maica mea spune ca si ea a facut inot mai multi ani ca este cele mai frumos sport si iti formeaza corpul f frumos> INcearca! nu stiu de unde esti dar du-te la inot unde se poate inata la voi