| anonim_4396 a întrebat:

De cate ori e normal sa mergi in interval de 24 ore la baie ca sa urinezi?
Ca eu merg de vreo 5-6 ori pe zi si mi se pare enorm de mult, daca as putea sa merg doar de vreo 2-3 ori mi s-ar parea ideal.hee hee

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E normal sa urinezi cam de 6-7 ori pe zi. Tu esti in limite normal, iar ceea ce ti-ai dori este o prostie de care ar rade si un copil de clasa a doua.

| mona a răspuns:

Nu cred ca e mult sa mergi de 5-6 ori pe zi[sau in 24 de ore]

| thegatekeeper a răspuns:

De fapt, e normal sa mergi intre 5 si 7 ori pe zi. Daca bei multa apa, poti sa ajungi sa mergi chiar si de 10-12 ori, ceea ce este complet normal.

| Empathizer a răspuns:

De aceea nu e bine sa capete omul tot ce isi dorestehappy Esti un baiat normal.

Răspuns utilizator avertizat
| Quanah a răspuns:

Daca [, ] consumi multe lichide, e si normal sa mergi de multe ori la toaleta. Mai ales vara

| DLeonard a răspuns:

Este foarte normal si sanatos sa mergi de 5-6 ori pe zi la toaleta. Sunt oameni bolnavi care merg si de 50 de ori pe zi, deci tu te poti considera un om sanatos.