| Bloock a întrebat:

Salut, la cat timp e normal sa urinezi? Eu urinez odata la 2h jumate/3 (beau putin peste jumate de litru de apa) si mi se pare ca merg cam des, e ok asa? P.s sunt baiat si am 17 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Este foarte bine. Cu cat iesi mai des, cu atat mai bine.
"În medie, o persoană urinează de 6-8 ori pe zi, ceea ce este perfect normal câtă vreme nu se depăşeşte limita de cel mult 10 ori pe zi."
Sursa: https://www.csid.ro/......i-17649584

| RoCkKiD a răspuns:

Frecventa depinde de cata apa bei, ce manaci, cata sare consumi si daca ai ceva afectiuni.

Nu poate nimeni sa iti spuna daca e bine sau nu pentru ca asta poate face doar un medic.

| Justme32 a răspuns:

Depinde și altceva în afară de apă mai bei. Ai Pepsi la tine? O grămadă de Pepsi și putină apă îți pot da peste cap organismul. Dar cel mai probabil, ai răcit acolo jos. Asigură-te că spatele îți este acoperit, bea mai multă apă și sănătate

| Justme32 a răspuns:

Contează și cât de des te simți tu bine cu micul tău prieten. Dacă des și asta cauzează urinarea

| cristian232323 a răspuns:

Pai nu mi se pare norma sa iti zic la mine. Deci eu la 12:25 plec la scoala, inainte ma duc la baie si la scoala nu am nevoie sa ma duc la toaleta de abia cand ajung acasa pe la 19:10 am nevoie deci eu fac odata la 6 ore, nu prea mi se pare normal poate te duci la un medic. Bafta