| Violente a întrebat:

Cam de cate ori este normal sa urinezi pe zi, ca femeie?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este în funcție de consumul de lichide, între 4 și 6 micțiuni pe zi.
Pa, pa.

| mona a răspuns:

De cate ori te trece.5-10 ori pe zi[depinde cate lichide bei]

| Wøodenpints a răspuns:

Depinde cât bei. Dacă nu bei decât un pahar cu apă, urinezi o singură dată.
Dacă bei de la 4-5 beri în sus, urinezi mult, sau cum spun moldovenii "te chişi ca vaca"

| Bluebutterfly80 a răspuns:

Oooo, lume noua! mai ca incepusei sa-mi lipsestihee hee
de 5-6 ori, dar depinde si de cantitatea de lichid consumat!

| MrAnderson a răspuns:

Cel putin 5 ori, banuiesc. Nu cred ca are prea mare legatura cu faptul ca esti femeie. happy Ci cu lichidele consumate.

| m2704 a răspuns:

Depinde cat lichid consumi intr-o zi. Poti sa urinezi doar o singura data sua chiar de 10 ori.

| StonemAlly a răspuns:

Chiar si eu ma miram ca n-ai mai zis nimic. Ti-am mai zis. in caz de sarcina, "urinarea excesiva" apare dupa luni bune de sarcina. Cand fatul e deja mare si preseaza pe vezicahappy De ce nu se duce la un control?

| Violente explică (pentru StonemAlly):

Urineaza de 5 ori pe zi, dar ea spune ca asa i se intampla primavara si vara ca bea multe lichide. thinking

| StonemAlly a răspuns:

De 5 ori e ok. Primavara-vara bei mai multe lichide si automat si cantitatea eliminata e mai mare. Daca ea zice ca e normal, de ce nu o crezi?:p