| anonim_4396 a întrebat:

de cate ori pe saptamana se fac : exfolierile (ten si corp), mastile (par si ten)? mai demult faceam exfolierile o data la 2 zile si mastile miercurea si duminica. continui asa?
si am uitat. detoxifierile cand se fac? de 2 ori pe an si in ce luna?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| εмiLч97 a răspuns:

Buna happy exolierile se fac de 2 ori pe saptamana, sincer nu cred ca ar conta in ce zile ti le faci. La mastile de fata eu le aplic in fiecare zi dimineata si seara chiar daca am ten normal faptul ca folosesc masti zilnic ma ajuta sa imi pastrez tenul curat, fara cosuri (ca gel zilnic folosesc si recomand gama de la Nivea iar ca purificator pentru cosuri si imperfectiuni recomand cu caldura Hydra Science-gasesti la Carrefour, e intr-un tub bleu-deoarece chiar daca il aplici de 2 ori pe saptamana cat e recomandat rezultatele sunt vizibile. In legatura cu detoxifirea (si eu am facut una) nutritionistul mi-a recomandat sa fac detoxifierea primavara si toamna deoarece apara organismul asupra virusurilor si virozelor care "circula" in aceste sezoane. Sper ca te-am ajutat. kiss