| photographer24 a întrebat:

De cateva luni am dureri in zona gatului/cervical, cand imi misc capul simt ca imi pocneste mereu ceva la gat, aud si un zgomot ascutit, cand imi intorc capul imi trosnesc oasele, am fost mai demult la doctor (diagnostic: discopatie cervicala) cand m-am prezentat la o clinica de recuperare si s-a uitat pe radiografii (diagnostic: cervicartroza), am facut recuperare 10 zile toate bune pentru aproximativ o luna dupa care a inceput iar calvarul...Mai este cineva in situatia mea? Daca da ce ai facut?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Pai cel mai indicat ar fi sa te adresezi medicului care ti-a recomandat procedurile si sa ii explici ca au reaparut durerile.
In afara de sfatul medicului, nimeni nu iti va recomanda ceva.
O zi bunahappy

| photographer24 explică (pentru caramela):

Nu doresc sa imi recomande cineva ceva, vreau sa stiu daca mai este cineva in situatia mea si ce diagnostic/tratament a primit de la doctor.

| caramela a răspuns (pentru photographer24):

Atunci nu ramane decat sa astepti... poate va fi cineva in cauza.
Totusi, daca ai dureri adreseaza-te medicului, nu amana!

| Anonimuserr a răspuns:

Trebuie să faci kinetoterapie un tratament pentru problema ta ar fi indicat, sigur ar da roade. Întotdeauna kinetoterapia este eficientă în foarte multe afecțiuni ca și a ta. Masajele sunt de asemenea foarte utile pentru ceafă, umeri.
Și te poți duce și la alți medici la clinici mai de renume private să vezi să faci o comparație de diagnostice.

| cristicp a răspuns:

Sall, si eu am acelasi lucru. dar eu am un obicei de a imi pocni gatul de vreo 5-6 luni si cand intorc capul se audw un parait ascutit, Iti pocnesti cumva gatul?

| Damian_Talida_1993 a răspuns:

Asta înseamnă ca esti stresat non stop.
Eu in locul tau mi-asi lua câteva zile libere si as ruga pe cineva sa îmi faca un masaj la gat. Eu asa rezolv problema