| laurailioi a întrebat:

De cateva luni imi apare si dispare o pata rosie, ca o iritatie sub sanul stang.intr-adevar am sanii foarte mari si pielea nu poate sa respire, dar daca ar fi asa nu mi-ar aparea si la celalalt san? si iritatia apare dupa un stres mare. ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Birjaru a răspuns:

De ce nu pui niste poze?

2 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Se prea poate sa fie din cauza ca pielea nu poate sa respire.Eu zic sa incerci cu tetraciclina unguent, si daca nu iti trece, ar fi bine sa consulti un medic specialist.Nu este de jucat cu astfel de lucruri.Este mai bine sa previi, decat sa tratezi.Sanatate!

| BGDs a răspuns:

De obicei astea sunt infectii fungice (produse de ciuperci). Incearca sa iti dai cu ketoconazol cateva zile si vezi daca iti trece