| anonim_4396 a întrebat:

De cateva luni mi se intampla o chestie ciudata. La incheietura mainii stangi chiar unde se termina degetul mare imi apare o umflatura micuta si moale. Ma tine cateva saptamani apoi dispare de la sine. Nu ma doare. Peste cateva luni imi apare iar. Zilele astea mi-a aparut pentru a 3a oara. Ce Dumnezeu se intampla?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Probabil ca este vorba despre un chist sinovial(este o punga de lichid sinovial formata prin acumulare de lichid intr-o bursa sinoviala spontan sau din cauza unor traumatisme minime repetate la efort)--- din cate stiu, ele recidiveaza.
Oricum, trebuie sa consulti un medic chirurg sau ortoped pentru un diagnostic precis( de recomandat, consulta minim doi medici specialisti!).
Numai bine!

1 răspuns:
| laurentiu80 a răspuns:

Poate fi vorba despre un ganglion inflamat, ceea ce e probabil ca tu sa ai o infectie in corp. consulta medicul.