| anonima188888 a întrebat:

De joi dimineata ma doare incheietura mainii stangi in partea exterioara, cred ca am dormit cu mana sub cap.Ieri a fost mai bine dar ma durea cand imi întorceam mana in spre interior sau daca o fortam. Azi dimineață a fost bine, dar pe parcursul dimineții parca e la fel ca ieri, doar ca nu ma mai doare cand o intorc spre interior. E naspa ca e virusul asta si nu ma pot duce la doctor si nici nu am vreo alifie... Va trece de la sine zilele astea? Tin sa mentionez ca ma doare si cand apas pe ligament cred si ca nu m-am lovit la mana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"si nu ma pot duce la doctor"

ba poți, la cel de familie, pct 3 din declarația aia vestită

| anonima188888 explică (pentru sierra1):

As putea, dar e riscant totusi. Nu vreau sa dau de cineva cu virus, mai ales ca daca ma duc la dr ma risc prea mult...

| sierra1 a răspuns (pentru anonima188888):

Insemnă că nu e cazul. sănătate

| oz_1736 a răspuns:

Ai fortat un ligament ori te doare un muschi. Trece si de la sine

| anonima188888 explică (pentru oz_1736):

Merci, m-am mai linistit putin.