| yuP a întrebat:

Astazi am observat ca la inchieietura mainii stangi am o galma cand incordez antebratul apare si se observa. este moale la fel ca tendonul si doare daca e incordat. Fac sala de 3 luni.
1 poza: http://img38.imageshack.us/i/dsc00044lt.jpg/

Răspuns Câştigător
| Amy_9572 a răspuns:

Nu vreau sa te sperii, dar acum o jumatate de an am avut si eu. E un chist. Si eu fac sala de 1 an jumate.
Ai 2 solutii :
1 sa stai asa si se va duce in cateva luni (ani) - nu te scuteste de durere.
2 Sa te operezi.
Eu m-am operat, dar e foarte greu dupa. Doarte foarte tare cateva zile dupa operatie pana se inchide. Nu o sa poti face sport cateva luni (la mine a fost fix la incheietura, si 2 saptamani am avut ghips dupa operatie, sa nu misc mana - la tine nu cred ca va fi nevoie)
Te sfatuiesc sa te duci la un medic, si sa accepti operatia ca sa nu existe riscul sa se infecteze si sa fie mai rau. Operatia in sine costa in jur de 500 RON (fara tratament).

In rest, multa sanatatehappy

1 răspuns:
Abh
| Abh a răspuns:

Du-te la doctor(ortoped), s-ar putea sa ai un chist pe tendon, nu amana consultul, chistul se va mari.