| Gabyfire000999888 a întrebat:

De cateva ore am pulsatii la muschiul umarului stang. Ce sa fac ca sa mi treaca?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Exercitii usoare ale umarului si apoi masaj.
Daca e mai grav, te vor ajuta sedintele la kinetoterapie.

| Holiday a răspuns:

Masaj.

| Simonasimona1992 a răspuns:

Pulsatiile astea se numesc spasme musculare.
Cauze posibile: lipsa de calciu, magneziu
miscare brusca nefireasca, contractura musculara.
Trece de la sine. Dar nu strica sa te duci sa iti faci niste analize de calciu si mg

| Andrey818 a răspuns:

Da o l.aba