| Andrei_Cacina_1990 a întrebat:

De cateva saptamani tot caut crema Brevoxyl in tot orasul Vatra Dornei si tot nu am gasit, zice ca nu mai au in stoc de unde as putea sa comand?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| DraudeS a răspuns:

Buna seara!

Nu prea se mai fabrica Brevoxylul.
Iar in ultima perioada se dadea numai pe baza retetei medicale.

Sanatate!

| Andrei_Cacina_1990 explică (pentru DraudeS):

Si un inlocuitor al acestui nu este?

| DraudeS a răspuns (pentru Andrei_Cacina_1990):

Buna seara!

Sunt multe creme impotriva acneei preparate de multe firme. Intrebi la farmacie un inlocuitor, daca nu ma insel substanta activa find peroxidul de benzoil.
Cel mai indicat, consulta un medic dermatolog pentru un diagnostic si un tratament bun.

Sanatate!

| cameliapintilie a răspuns (pentru Andrei_Cacina_1990):

Buna
Eu folosesc Quinoderm cu 5% peroxid de benzoil. Metoda de aplicare, indicatii si contraindicatii sunt aceleasi. Doar pretul e mai piperat. Mi-am luat 4, si pot sa vand doar 2. Daca te intereseaza: Camy_pint@yahoo.com