| anonim_4396 a întrebat:

La anul in vara vreau sa ma retrag cateva luni bune la munte, in niste sate cu putine locuritori...am gasit cateva prin vatra dornei....credeti ca am sanse sa gasesc chirie?

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Nu te sfătuiesc să trăiești în casele străinilor, și mai ales atât de mult timp. Nu toți oamenii sunt sănătoși, serioși, cinstiți.
Mai mult, o să te plictisești prea mult timp într-un singur loc.

| NoriAl a răspuns:

Daca sunt sate cu putini locuitori, nu prea ai sanse. Acolo, satenii isi vad de viata lor, nu traiesc din turism.