| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile am o problema la piciorul drept, si anume cand vreau sa fac vreo genoflexiune imi pocneste genunchiul, ma doare si ramane blocat cam 20 de secunde. Ce ar putea fi tinand cont ca am avut acceasi problema si la piciorul stang dar a trecut cam in o saptamana? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| drpopa a răspuns:

In primul rand numai face genoflexiuni, du te la un consult ortopedic fa o radiografie de genunchi si vei afla mai multe despre starea articulatiei genunchiului in cazul in care exista un proces inflamator sau degenerativ al capsulei sau al cartilajului medicul iti va indica tratamentul corespunzator

| elena_4396 a răspuns:

Aceasta problema este legata de articulatie. Este necesar un consult de specialitate si apoi in functie de gravitatea situatiei se administreaza artrostop comprimate sau artro-aktiv comprimate de la doppelhertz.

| Altu a răspuns:

Consulta un ortoped, stiu pe cineva care ramanea cu piciorul blocat si a amanat, pana la urma a ajuns la operatie.

| ioanabanana a răspuns:

Ar putea fi ca trebuie sa mergi la doctor.
poate e ceva la tendoane. e greu de zis daca nu esti specialistsad iti pot recomanda sa intrii pe un forum specializat. poate ai norocul sa fie un doctor online... dar mai bine fuguta la doctor!