| anonim_4396 a întrebat:

De cateva zile am observat ca am gandaci rosiatici in camera
Cum pot scapa de ei stiti vreo solutie eficienta? As putea gasi ceva prin farmacii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Nu e destul sa dai doar prin camera!
Trebuie dezinsectat toata cladirea, deodata, in acelasi zi, dupa care repetat inca de 2 ori la intervale de8 zile!
In caz contrar, vor rveni de la vecini, in curand.

Vorbeste cu administratorul sa organizeze dezinsectarea completa!

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Cu spary "raid" pe traseul posibil al vizitatorilor nepoftiți

| Raducons a răspuns:

Exista un insecticid la farmacia veterinara, spune-le ca vrei sa fie ceva ce se poate da în locuinta, era ceva ce se dizolva intr-un litru de apa. Poti sa tratezi toata casa.

| alex15ccc a răspuns:

Intreaba la o farmacie veterinara.

| Adry05 a răspuns:

Mergi la farmacie veterinara si intreaba.