| criss_2781 a întrebat:

De cateva zile, atunci cand mananc ma simt rau..de la ce ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| yellowalien a răspuns:

Da-ne mai multe detalii: ce anume mananci, de la ce anume ti se face rau, daca ai tinut post si ai trecut direct pe mancare grea, daca suspectezi ca ai probleme cu stomacul, fierea, etc.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Esti gravidă

| criss_2781 explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ce glume...

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru criss_2781):

Ar fi bine să fie doar niște glume. De la fetele din ziua de azi te poți astepta la orice.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru criss_2781):

S au te ai uitat pe lista de întreținere și te ia cu rău, cînd vezi cît e de plată, vorba lui chiorete, leașini, dă cu șpirt, și cheamă paranormalele.

| xBiiaM a răspuns:

Se poate sa fie si de la fiere... Asa i s-a intamplat mamei mele manca ceva si se simtea rau nici nu putea manca. Solutia pentru asta sunt ceaiurile sau ia un Colebil te va ajuta mult. In orice caz, ar trebui sa te duci la un control sa vezi daca ai probleme cu fierea happy.

| ady3600 a răspuns:

De la bila, ia un colebil dupa masawinking

| pisicamoarta a răspuns:

De la stomac.

| drinna a răspuns:

Asta se intampla ce cele mai multe ori persoanelor care au tinut post si nu numai. E posibil sa fi consumat o cantitate mare de alimente in perioada pascala care nu ti-au cazut prea bine. Incearca sa eviti mancarurile bogate in grasimi si sa consumi cat mai multe fructe si legume, asta ar trebui sa ajute.