| PamfleticaTotHellenne a întrebat:

De cateva zile imi tot ies bubite mici pe mana, un pic mai sus de incheietura. Initial, am crezut ca este vorba despre o iritatie din cauza parfumului, dar parfumul nu ajunge tocmai acolo si plus de asta, am evitat sa mai folosesc la incheietura. Uneori sunt rosii si ma mananca zona aceea, alteori sunt inofensive...doar se vad pe piele. Sunt mici, iar cateodata pare ca luceste zona aceea. Despre ce ar putea fi vorba?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mergi la medicul de familie/ dermatologie, este o reacție alergică ori o afecțiune a pielii.
Pa, pa.