| nicolll a întrebat:

De cateva zile ma doare mereu abdomenul in sensul acela ca imi vine sa am diaree dar uneori dureaza 1 min si trece fara a avea si uneori (rar) am, ma simt f rau, si desi mananc simt stomacul gol si ma doare, cum remediez problema? asta se intampla zilnic de cateva ori pe zi e f naspa senzatia crying

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa ai rezistenta crescuta la insulina in periferie si sa faci hipoglicemii. Mergi la un medic specialist pe boli de nutritie pentru analize.

| BRG a răspuns:

Trebuie să iei dicarbocalm, pentru aciditatea din stomac, şi evită pe cît posibil alimentele condimentate, gen piper, ardei iute, deoare ce poţi avea probleme cu colonul, din cauza lor.Bea seara o cană de ceai de purativ, curăţă corpul de toxine.

| monique a răspuns:

Ceva culturi de bacterii care au luat-o razna. Ceai de brusture si de trei frati patati scrie pe tine. Si mancare usoara, fara grasimi si zahar.

| elyssa20 a răspuns:

Mergi la medic la un consult ca si eu aveam senzatia asta de stomac gol si ma durea chiar daca mancam si mi-a gasit un ulcer. poti avea chiar si gastrita.mergi si vezi e mai bine pentru tine.bafta si sanatate.

| Misha_1025 a răspuns:

Asemenea probleme am si eu doar ca la mine sunt pe baza nervoasa. Ce pot sa spun, se pare ca ai prea mult acid gastric si nu reuseste sa digere mincarea provocindu-ti senzatia de stomac gol. Maninca orez si covrigei brezel bea ceaiuri menta afine ca sa-ti refaca flora intestinala sa-ti reduca diareea sau senzatia. Daca poti, ceaiurile sa nu fie indulcite. Asta as face eu in prima faza, daca tot asa ramine atunci e bine sa consulti un medic, e posibil sa ai vreo bacterie pe care, probabil, ai luat-o dintr-un aliment mai vechi. Nu stiu, e bine sa mergi la doctor. Multa sanatate.
STIU CE SIMTI!