| flavius01 a întrebat:

Ma puteti ajuta, va rog? Am o problema cu stomacul de cateva zile (cam de vreo 4), am o senzatie de disconfort continua. Din cand in cand, parca mai si "inteapa" un pic, dar trece imediat si iar revine la senzatia aia de disconfort. Am observat ca nu are nimic de a face cu ce mananc, ce beau sau cand mananc, senzatia continua. Ce credeti ca ar putea fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Primavara si toamna se activeaza gastritele si ulcerele.
Iti recomand o metoda naturista, cu care eu am scapat de ulcer. Inainte de fiecare masa bea zeama de la un cartof crud ras si stors. Aceasta zeama, cu amidonul care se lasa pe fundul recipientului este un minunat balsam gastric.
Este putin rau la gust, dar daca il amesteci cu apa sau ceai...merge pe gat.
http://codulrosu.blogspot.ro/2010/01/sucul-de-cartofi-cruzi.html

| foxsilver a răspuns:

Poate fi si din cauza stresului, dar nu te culca pe o ureche, ci du-te sa faci si un control medical, un sfat pe care il gasesti si in acest articol la punctul 10:
http://www.sfatulmedicului.ro/......sului_8422

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De acord cu foxsilver, se poate sa ai gastrita, dar sa repet cuvintele lui foxsilver, nu te culca pe o ureche, fugi la medic, nu e de gluma si nu e bine sa cauti raspunsuri aici pentru probleme medicale.Cauza, diagnosticul si tratamentul, numai doctorul poate spune. o zi buna.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Posibil inceput de gastrita.
Ia cate-un Omez, actioneaza ca un pansament gastric, si ar trebui sa vezi si un gastroenterolog.
Te pup!

| StefanSK8er a răspuns:

Asa mi se intampla si mie mereu cand incep scoala dupa vacanta sau dupa un weekend mai prelungit dimineata pana pe la ora 11 si apoi imi trece. E cel mai naspa atunci cand iti vine sa mergi intruna la wc iar cand ajungi acolo iti dai seama ca te-ai dus degeaba