| Adrian4123 a întrebat:

De cateva zile ma doare rau umarul drept cand il misc. Daca nu il misc nu ma doare deloc, si trebuie sa-l tin lipit de corp, vertical. Mi-e frica sa nu fie ceva grav caci la fel a patit un prieten si si-a tinut mana in ghips o luna si acum nu mai are voie sa ridice greutati. Nu mi-am fortat mana. Ce poate fi?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SaveTheNature a răspuns:

Salut, este posibil sa fi dormit rau pe acea mana. Sau e posibil sa ai dureri articulare ori specifice vremii (unii resimt dureri articulare la schimbarea anotimpului)
Ori este foarte posibil sa ai dureri articulare specifice pubertatii (de crestere). -daca esti la pubertate.
Mana nu se rupe asa de la sine, fara efort, fara zdruncinari. Durerile articulare apar insa, din mai multe motive (crestere, pubertate, dormit prost, vreme etc)
O zi buna|!

| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Ai facut o intindere. Sa nu iti fortezi bratul caci vei face mai rau. Consulta medicul ca sa fi mai sigur.

| MrCrazy99 a răspuns:

Parerea mea este ca e dislocat sau luxat, dar e posibil sa il ai rupt dar nu cred din moment ce il poti misca happy

| rebelabela a răspuns:

Pai ori ti-ai scrantit umarul ori te-ai lovit far sa-ti dai seama! Dar, cel mai bine e sa mergi la doctor, sa faci o radiografie si sa afli! Funda? big grin