| Diianna05 a întrebat:

De cateva zile ma tot doare capul in continuu. Am iesit intr-o zi pe afara cu capul gol si de atunci tot ma doare. Oare sa fie din aceasta cauzathinking credeti ca e posibil sa fi facut meningita:-s m-am documentat si am vazut ca simptomele pentru meningita sunt durerea de cap, varsaturi, sensibilitatea ochilor la lumina puternica si durerea gatului cand incerci sa iti atingi pieptul cu barbia.pe mine ma doare doar capul si imi curge nasul sunt putin racita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Durerea, in sine, este o urgenta medicala --- mai ales una cu persistenta de cateva zile! Asa ca, nu mai incerca o autodiagnosticare sau sfaturi pe net --- du-te la mecic! Sanatate si numai bine!

| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Nu te mai speria,simptomele pe care le descrii tu sunt de la raceala! meningita mai are si alte simptome pe langa durerea de cap! mergi totusi la medicul de familie ca sa te vada si sa-ti prescrie un tratament! o simpla viroza netratata sau tratata la voia intamplarii(asa dupa ureche ) poate duce la complicatii serioase ( bronsita, pneumonie, sinuzita etc ). sanatate multa si sa auzim numai de bine!

| yoonny a răspuns:

Daca te doare fruntea ai sinuzita...dar cel mai bine este sa consulti un medic specialistbig grin

funda

| justanillusion a răspuns:

laughing) da ai racit