| PrOx a întrebat:

De cateva zile sa spunem o saptamana fac in fiecare seara, abdomene, flotari, genoflexiuni si ridicari cu gantere de 10 kg ficare si am slabit 2 kg...am 13 ani e normal aa si inca ceva adica de la amiaza nu mai mananc nimic poate un suc sa o cafea cand ies cu prieteni

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

E foarte bine, dar nu te ingrijora din cauza mancarii, daca zici ca faci atatea exercitii, ca si mine, poti face maximul tau in fiacre seara. Eu fac cam 260 abdomene fara sa ma fostez, 400 daca ma fortez, 30 flotari, 40 daca ma fortez, si gantere nu am crying

| ioanaioana a răspuns:

Ai innebunit? La varsta ta? Ok inteleg ca poate ai cateva kg in plus pe care nu ai vrea sa le ai dar sa faci atat sport(e bine sa faci sport da nu atat de mult la varsta asta)si sa nu mananci nimic,o doamne! Daca tot vrei sa slabesti pentru ca ai cateva kg in plus atunci fa jogging in fiecare dimineata si nu manca paine,dulciuri, fastfood, bauturi carbogazoase etc deci mananca sanatos,

| Stein a răspuns:

Nu e bine ce faci deci tu vrei sa slabesti insa presupun ca vrei sa faci si niste muschi in acelasi timp dar daca nu mananci muschii iti vor scadea si daca vrei sa slabesti cu adevarat si mai repede lasa abdomenele si celelalte chestii care le faci pentru ca alea sunt pentru a face muschi fai niste exercitii cardiovasculare(inot alergat sarit coarda) si mananca mai mult ca din cate inteleg tu mananci maxim 500 calori pe zi tie iti trebuie cam 1200 cel putin ca sa slabesti(sper sa nu ma insel)

| moschus a răspuns:

Ma scuzi daca iti zic asa ai 13 ani si este normal sa nu te gandesti de loc la greutatea ta, decat dupa 16 ani sau 18, ca tanar ai nevoie de multa energie care se asimileaza din mancare

| SuperMagicSmile a răspuns:

1)cafea la 13 ani? asta m-a cam socat... 2)e prea mult sport si prea putina mancare, adica mai bine mergi la un sport volei, basket, sau la tae bo si eu tot 13 ani am si eu am mult pentru varsta mea dar nu exagerez pana la urma nu am incetat din crescut si ar fi foarte bine sa ma mentin asa pana ma mai inalt