| Sobolan123 a întrebat:

La abdomene, genoflexiuni si flotari trebuie sa fac pauza de cateva zile sau pot face in fiecare zi? am auzit ceva de "SUPRA ANTRENAMENT" si nu m-am lamurit

Răspuns Câştigător
| Tyysonn a răspuns:

Abdomenul il poti lucra in fiecare zi, fara probleme. Avand in vedera ca faci aceste exercitii acasa, nu ai cum sa faci supra antrenament. Supra antrenamentul inseamna un antrenament foarte intens, de obicei, la sala se lucreaza odata pe saptamana fiecare grupa, de exemplu la picioare faci 3-4 exercitii diferite, dar la o intensitate mare, geno cu haltera in spate, in general cu greutati mai. Ex care vrei sa le faci poti sa le faci in fiecare zi, fara probleme, sau cu o zi de pauza, incearca sa mai alternezi genoflexiunile cu fandarile, sau sa le adaugi in program.

4 răspunsuri:
| ToTAiCisiNumAiAiCi a răspuns:

Poti face in fiecare zi linistit numai sa iei o pauza de 4-5min intre exercitii

| denis987 a răspuns:

Salut.Eu am vazut pe un site de culturism ca e bine ca intr-o zi sa tragi (deci 200 abdomene, genoflexiuni si flotari sua pe acolo) dupa care o zi stai. pentru ca creste muschiul mai repedewinking

| MarianWLF a răspuns:

Daca esti la inceput fa o zi da o zi nu si tot asa dupa vreo luna poti sa faci in fiecare zi odata ce te-ai obisnuit cu antrenamentulpwinking