| Eugeniusu a întrebat:

De cateva zile simt niste mișcări in zona abdominala, mai exact sub buric. Aceste miscari sunt destul de ciudate si involuntare, uneori se repeta de 3-4 ori pe zi. Se simte ca un gâdilit, dar se poate si observa cum se misca acea zona a burții. Nu ma doare deloc și nu am alte simptome, insa sunt putin speriat de situație. Stie cineva ce am, sau din ce cauza mi-a aparut aceasta problema? Am 21 de ani si sunt cam slabut.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie consult medical. O vizita la medicul de familie ti-ar face mult bine decat ti-ai imagina.

| Porcusorul a răspuns:

Spasme. Incearca cu No-Spa daca ai mai luat si nu esti alergic, desi nu ti-ar strica o serie de examene coproparazitologice.

| Ciclovan_Darian_1994 a răspuns:

Sunt spasme sau crampe, dar daca spui ca gadila, sunt cel mai probabil spasme.Sunt un semn al anemiei, ai lipsuri in principal de calciu si magneziu

| Takacs_Cristi_1990 a răspuns:

Esti gravidă big grin