| RAY a întrebat:

De cateva zile simt o durere in urechea stanga, noaptea aud mici zgomote, stiu ca castiile sunt de vina, dar oare imi pierdut auzul?

numai o sa ascult muzica la castii

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| dragos9234 a răspuns:

Si din alea mici(ca de telefon) dar si din alea mari care acopere urechea cu totul.
Le folosesc mai mult pe alea mici pentru ca alea mari cand sunt date mai tare chiar simt ca ma doare timpanul de la bass.

10 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Posibil să te fi tras și curentul, iar piuitul în ureche poate fi de la tensiune.

| dragos9234 a răspuns:

Poate fi otita.
Iti curge ceva din ureche? daca da sigur este otita.
Du-te la medicul de familie mai bine.

| RAY explică (pentru dragos9234):

Numi curge nimic, doar ca i o durere nu dureroasa dar apare cateodata iar azi noapte am auzit zgomote in urechie, tu sculti muzica la castii?

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Da,dar nu cred ca durerea poate fi de la casti.

| RAY explică (pentru dragos9234):

De 3 ani ascult muzica la maxim la castii, de la o vreme, observ ca ori eu numai aud bine ori ele numai se aud bine nu stiu dar zgomotele le-am auzit

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Pff,nici la maxim nu trebbuie folosite castile, poate fi si de la ele in cazul asta.
Dar du-te urgent la medic pentru ca iti poti pierde auzul, auz care nu poate fi recuperat in nici un fel.

| RAY explică (pentru dragos9234):

Da dragos m-am uitat pe internet si stiu de aia nici nu o sa mai ascult muzica la ipod, o sa ma duc la doctor, ce castii ai de alea mici?

| RAY explică (pentru dragos9234):

Ipod de ala mic ai? am auzit ca alea mari cu burute sunt mai bune ca alea mici

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Nu am ipod.

| dragos9234 a răspuns (pentru RAY):

Si din alea mici(ca de telefon) dar si din alea mari care acopere urechea cu totul.
Le folosesc mai mult pe alea mici pentru ca alea mari cand sunt date mai tare chiar simt ca ma doare timpanul de la bass.

| Anonima264 a răspuns:

Hmmm..cred!
Te sfatuiesc sa mergi la medicul tau de familie, spune-i problema ta si el o sa iti raspundA!