| anonim_4396 a întrebat:

De aproximativ doua-trei zile ma confrunt cu o problema. Cand e liniste in locul in care ma aflu,doar in urechea stanga, aud un tiuit, un piuit continuu care a inceput sa ma streseze maxim. Precizez ca nu am stat in locuri cu zgomote puternice si nu ascult muzica la casti decat foarte rar.La inceput am crezut ca e ceva banal si nu am bagat in seama,nici macar nu cred ca l-am auzit noaptea trecuta, dar acum ma concentrez doar pe el si aud doar acest sunet continuu in urechea stanga,incerc sa nu ma mai gandesc si sa il ignor dar nu pot. Ce poate fi? In ultimul timp am fost foarte stresata dar pana acum cateva zile nu am patit lucrul acesta. Piuitul e continuu cand e liniste iar cand discut cu cineva sau e "zgomot" prin preajma nu se mai aude,cred, pentru ca nu m-am gandit niciodata la zgomotul in sine pana in seara asta, cand m-a deranjat pentru ca nu puteam dormi,e continuu, mai ales dupa ce am cautat pe internet si am gasit o gramada de informatii infioratoare. :-s Nu am ameteli, nu ma simt rau, sunt ok, doar ca ma scoate din minti sunetul acesta. Ce ar putea fi? Unde sa merg sa rezolv asta? Imi este frica sa nu fiu nevoita sa suport acest zgomot toata viata. Va multumesc sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| SkyPilot a răspuns:

Poti avea tinitus. De cele mai multe ori se datoreaza unei infectii auriculare. Iti pun un link la un articol care te va lamuri.
http://www.csid.ro/semne-si-simptome/tinitus-11248321
Incepi de la medicul de familie.

| HoneyBell a răspuns (pentru SkyPilot):

Am fost la ORL și am nici o problema la ureche. Problema era o infecție la o măsea de pe partea stângă, jos, o infecție pe canal.Îți mulțumesc pentru raspuns și multă sănătate!?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Fuga la un ORL

| Cheptene1Natalia a răspuns:

Te-ai lovit acolo? Mai bine du-te la un medic