| Blue Eyes a întrebat:

De cateva zile sunt obosita, nu pot sa fac nimic, noaptea dorm cate 8-9 ore, nici nu ma intorc de pe o parte pe alta, ce as putea avea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uneori si dormitul prea mult ne face rau, dar nu cred ca e cazul aici, s-ar putea sa treci tu printr-o perioada mai nasoala, banuiesc ca nici nu ai pofta de mancare, incearca sa mai faci miscare, sa mananci fructe, nu-ti fa griji, nu ai leucemie sau altceva, sa fim seriosi

3 răspunsuri:
| deeeeeebora a răspuns:

. i-a vitamine(mg, ca, d, c, fier)Omega 3... fa sport(du-te la aerobic)...dormi mai mult daca te ajuta si nu mai invata asa de mult(daca obisnuiesti sa inveti mult)
2. daca cineva ii in depresie(Inainte sa mearga la doctor pentru un tratament)sa incerce sa ia 1-2 cani sunatoare/zi timp de 2 saptamani/1 luna. el este cel mai bun antidepresiv(sub foarma de ceai)
3.nu te mai stresa pentru nimic... IARTA, iarta oameni care iti fac raul, destinu' tot si Zambeste ofera oamenilor ceea ce tu nu ai :un sfat, multa dragoste, protectie, lucruri
4.roaga-te Lui Dumnezeu si spune ca ai nevoie de El(El o sa se bucure)si o sa vina sa te ajute la TOATE probleme. le va lua deasupra ta, si le va pune Lui, acolo jos la cruce.prin simplu fapt ca ne asteapta o imparatie si stiind ca Dumnezeu ne iubeste nespun ar trebui sa zambim
multa dragoste!

| cossmy a răspuns:

Fa'ti niste analize pentru ficat. Sigur e ceva cu ficatul, pentru ca el da oboseala cronica, de obosesti si daca mergi pana la baie. Crede'ma ca am avut. Neaparat fa'ti o hemoleucograma.straight face

| aztec123 a răspuns:

Eu iti recomand sa te duci la medicul de familie sa vezi ce iti recomanda, poate iti face si analizele si vezi ce se intampla, am avut si eu astfel de probleme, am fost la medic si mi-a zis ca am avut lipsa de calciu poate asta este si in cazult tau iti va da cateva vitamine si te vei simti mult mai bine.