| IlincaSivanly a întrebat:

Hei.
De ceva timp sunt foarte obosita, in continuu, oricat as dormi, si nu mai stiu ce sa fac. Vin de la scoala, dorm, ma trezesc sa mananc, dorm, noaptea dorm si dimineata abia ma trezesc, o iau razna.
De obicei mi se intampla asta inainte de menstruatie, cu cateva zile inainte, dar de cateva luni nu mai fac diferenta intre acele zile si zilele in care nu am nimic.
Ce as putea sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InfoManiac a răspuns:

Uite... Ai grija la alimentatie si la stres.
Poate sa fie oboseala psihica. Indeparteaza-te cat poti de probleme, bea lapte si miere seara si incearca sa nu te iriti prea des.
Bafta!

| IlincaSivanly explică (pentru InfoManiac):

E oboseala foarte psihica, asta stiu sigur.
Dar nu am cum sa ma indepartez..atata timp cat sunt obligata sa stau cu anumiti oameni, e imposibil, sunt nervoasa mai mereu..Acum iau stresclin, de doua zile, nu stiu daca o sa ma ajute cu ceva, desi sper.