| Ercjiaai a întrebat:

De cateva zile testiculele mele sunt rosii si ma mananca fiind nevoit sa ma scarpin. Ce as putea face? Fara raspunsuri gen : du-te la doctor deoarece am doar 14 ani si nu le pot spune parintilor. Credeti ca e o boala grava?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Si de ce nu poti sa mergi la doctor. Mergi fara sa stie parintii la doctorul scolii sau la cel de familie. Daca te-ai ras testicolelele nu trebuie sa fie rosii.

| edit28 a răspuns:

Te-ai ras?

| Ercjiaai explică (pentru edit28):

Da, acum cateva zile, inainte sa imi apara roseata...

| edit28 a răspuns (pentru Ercjiaai):

Atunci asta e.

Nu trebuia să te razi, că e naşpa. Data viitoare tunde-te cu o forfecuţă dacă te deranjează aşa rău părul.

Acum nu ai decât sa rezişti până trece. Cam o săptămână.

| ZqWoW a răspuns:

Poate te-ai iritat sau ai vreo ciupercă. Încearcă să consulți un medic si încearcă să nu te scarpini rău la ele big grin

| ZqWoW a răspuns:

Poate ai vreo ciupercă sau te-ai iritat. Încearcă să conslti un medic si încearcă să nu te scarpini mult.

| Caraignat_Cosy_1999 a răspuns:

Nu este o boala... spalate mai bine si incerca sa nu te scarpini pana le inrosestiwinking