| lavinia052 a întrebat:

Buna TPU. Nu ma pot concentra, pur si simplu simt ca am o minte goala( pe engleza blank mind), sunt mereu obosita,epuizata oricat as dormi,atat de obosita si lipsa de vlaga incat uneori simt ca as cadea din picioare de oboseala si nu pot nici macar sa port o conversatie deoarece ma simt foarte lipsita de energie si parca nu imi mai merge creierul si nu pot gandi si procesa. Simt ca traiesc asa,in capul meu,dar nu ingandurata ci pur si simplu parca ar fi un zid intre mine si viata,nu stiu, de multe ori cand ma striga cineva nici nu reactionez si uneori nici nu sunt atenta. Vreau sa stiu aceste simptome ce ar putea indica si ce trebuie sa fac in aceasta privinta.

8 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Incearca sa reduci din social media deoarece se stie ca iti afecteaza capacitatea de concentrare si mergi la doctor pentru a afla ce ar putea indica aceste simptome.

| lavinia052 explică (pentru dullcat):

Nu folosesc mult social media, mai mult il folosesc pentru scoala si in sens informativ.

| dullcat a răspuns (pentru lavinia052):

Mna, doar tu iti poti da seama de factorii declansatori care te-au adus in acest punct.Mai poti asculta diverse pe Youtube, cauti dupa cuvinte cheie : https://www.youtube.com/......s?/results

| Hyperion7 a răspuns:

Probabil ai un breakdowm din cauza scolii.
Cel mai ok ar fi sa mergi la psihologul scolii (daca ai) sa lămuriți mai multe aspecte.

| Marius22222222222 a răspuns:

Și eu sunt la fel

| ALM2000RO a răspuns:

Câte ore dormi în medie pe noapte și în ce interval?
Ce program zilnic ai? Ce activități întreprinzi? Faci mișcare sau sport?
Ce vârstă ai și în ce clasă ești?

| MAteiLaAjutat a răspuns:

Daca esti lipsita de energie, incearca sa faci tot posibilul sa ai parte de un somn odihnitor. Cum faci asta? Asigura-te ca te culci devreme(sa zicem ca trebuie sa te trezesti la 8, asa ca incearca sa te culci pe la 21-22) si dormi intr-un mediu cald.

| AdrianFoanga a răspuns:

Esti tanara si te-ai nascut obosita, obraznica si rea ca intreaga ta generatie.