| domnulIordache a întrebat:

De ce am mai multa energie noaptea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Raspundebine1 a răspuns:

Nu asculta de toti astia care se plang in comentarii ca vezi tu, doamne, ei o duc greu si muncesc si...
Este o dereglare a ceasului biologic. Cauza este anomalia ciclului circadian
Auzi tu la ei:"ca nu muncesti si stai degeaba?"

6 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Și eu am așa,probabil te simți tu mai dezinhibat deoarece e liniște,ești mai calm și multă lume doarme,nu e forfota și activitate intensă care poate da o oarecare anxietate sau apărând frica de anumite lucruri,dee propria persoana aducă de deciziile tale și randamentul tau etc Cred că în principal noaptea ești mai calm,mai liniștit și mai calculat,mai relaxat și simți că ești în formă sau mai dai randament mai mult,ești mai dezinhibat și mai lipsit de stres și mai ales mai lipsit de distrageri din partea altor oameni,sunete,zgomote și orice da senzația de forfota,sunt unii oameni care sunt mai nocturni,le place noaptea si se simt mai in largul lor noaptea, dau mai mult randament atunci dat asta nu durează mereu fiindcă apare oboseala de la nopți nedormite. Răspunsul cel mai simplu și corect la întrebarea ta este că te simți tu mai în largul tău și mai bine mental și emoțional noaptea, iar când te simți bine, implicit ai și chef de a face lucruri, energie adica.E doar o părere.Bafta!

| Violleta2022 a răspuns:

Este doar o parere perceputa eronat.

| siriusblack98 a răspuns:

Pentru ca n-ai activitate ziua. Practic esti odihnit. Te trezesti si tarziu, nu muncesti, nu iti bati capul cu 1000 de probleme, automat ai energie noaptea.

| domnulIordache explică (pentru siriusblack98):

Lucrez 10-12 ore pe zi dar foarte obosit. Dupa ce se intuneca imi vine toata energia.

| Februar30 a răspuns:

Si eu am uneori... pentru ca ma entuziasmez ca urmeaza sa inceapa o noua zi (daca am noroc) happy

| Radu0088 a răspuns:

Casa nai când îți faci temele sau la orele oline... Pa