| user11080601008 a întrebat:

De ce am mereu stări de greata cand trag din tigara electronica (de unica folosință, elf bar mai exact). Am cumpărat mai multe in cateva luni dar recent, luna asta, cand am cumpărat mi-a fost rau mereu de la ele, am avut amețeli, stări de greata instante, de somn. Ce ar putea fi? Nu gasesc nimic pe internet legat de asta si mi-e putin teama deoarece nu stiu care sunt cauzele. Stiu ca nu e un obicei bun si ca pot aparea complicații insa nu stiu ce fel de probleme am daca reactionez asa, am cumpărat chiar 2 deodata si la ambele reactionez la fel. Inainte, la inceput, eram ft bine si nu aveam abs nicio problema, nici vorba de asa ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Intrebarea logica ar fi: de ce tragi din tigara electronica de unica folosinta, daca nu te face sa te simti bine?

| adpowerx a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

Sa dea bine printre "tovarasi"

| user11080601008 explică (pentru adpowerx):

Nu am tovarăși care fumeaza si nu are nicio legatura laughing) puteai sa taci

| user11080601008 explică (pentru NoTurbinaNoGood):

Am spus ca la inceput nu am avut nicio problema, a aparut problema asta recent, am tras de cateva ori si mi-a fost rau ma gandeam ca e doar o stare proasta, însă a persistat si ma gandeam sa intreb, poate mai sunt pers care au trecut prin asta, sa nu ma agit.

Răspuns utilizator avertizat
| Trixt3r a răspuns:

Posibil sa-ti creeze aciditate la stomac.

| ciuperca008 a răspuns:

Daca esti fata, e posibil sa fii gravida cu starile astea de greata. Si daca esti baiat, in loc sa bagi porcaria aia de vape de unica folosinta baga si tu o tigara cinstita si nu te mai zdreveli atata pe tine.

| user11080601008 explică (pentru ciuperca008):

Sunt virgina, nu are legatura cu sarcina))) si de fumat am fumat însă poate pare ciudat dar nu mai fumez atat de mult de cand trag din electronica, intr-un fel imi era mai ok însă acum au aparut stările astea.

| ciuperca008 a răspuns (pentru user11080601008):

Atunci ai face bine sa lasi tigarile, fie clasice, fie electronice, de tot, domnisoara. Te trezesti dupa 2 ani cu probleme la inima.

| urgoodfriend a răspuns:

Incearca sa iti cauti alte arome, si daca tot la fel te simti ar trebui sa o cam lasi cu tigara...