| anonim_4396 a întrebat:

Ce este greata? Adica ce simti cand ai stari de greata? Si care pot si cauzele ei?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| daηă a răspuns:

Când ai greață îți vine să vomiți. Nu pot explica altfel. Nu ți-a mai fost niciodată greață?

| mvmi25 a răspuns (pentru daηă):

nu mi-a mai fost greata niciodata.
Dar mie nu imi vine sa vomit deci nu am greata.

| daηă a răspuns (pentru mvmi25):

Wow, ce noroc ai!
Eu nu am avut un cârcel niciodată. Tu ai mai avut?

| mvmi25 a răspuns (pentru daηă):

Numai stiu sigur dar parca am avut.

| Kaℓi a răspuns:

Mie mi-a fost şi greaţă, am avut şi cârcel. Sâc!

| Diavolcata a răspuns:

Când ai greață îți vine să vomiți