| 9mmChris a întrebat:

De ce am pielea relativ mov mai pe tot corpul si nu am culoarea aia galbuie normala pielii?
Si mai ales pielea de pe maini se face foarte mov cand e frig?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| palimonica a răspuns:

Sunt in aceeași situație. Ori ii lipsește pielii ceva minerale, ori Asa suntem de la mama natura, ori Combinația dintre cele doua

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Stai rău cu circulația periferică, aia e

| 9mmChris explică (pentru sierra1):

Si asta suna plauzibil fiindca cica am crescut foarte mult si nu s-a adaptat inima

| sierra1 a răspuns (pentru 9mmChris):

N-are inima treabă cu asta, baiul - foarte probabil - e la capilarele tegumentare. Vezi ce mai zice și parbrizul, tot aia o zic și eu de regulă

| Brizbriz a răspuns:

Exista un concept EXTREM de exotic, si foarte, FOARTE putin folosit, de catre toti cei ca tine care il exclud, orice ar fi
ORICE AR FI

se numeste... aaaa, GREU DE PRONUNTAT:

D O C T O R

stiu, stiu, STIU: greu RAUUUUUUUUUUU

| 9mmChris explică (pentru Brizbriz):

Nici el nu stie de aia intrebam laughing