| Iuliana_Andreea_1996 a întrebat:

De ce ametesc si ma doare capul foarte tare dupa ce beau suc cola sau pepsi? Alte persoane nu ametesc ...eu da.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pentru ca coca-cola si pepsi contin cofeina si iti ridica tensiunea arteriala.
Evita bauturi cu cofeina si mergi la medic sa vada ce anume iti genereaza cresterea tensiunii.
Scoate cofeina, sarea si alcoolul din alimentatie, mananca sanatos 3 mese pe zi si fa miscare si vei reveni la starea sanatoasa in cateva 1-2 saptamani.

5 răspunsuri:
| Florentina9210 a răspuns:

1. Nu este sanatos.
2. Bea mai rar si mai putin.
3. Poti renunta de tot!

| MistretulPufos a răspuns:

Pentru ca nu-ti face bine, d-aia, eu zic sa bei mai rar sau deloc

| NellieLovett a răspuns:

Pentru ca nu-i sanatos.

| loredananeagu64 a răspuns:

Eu iti sugerez sa bei mai multa apa sau daca toy vrei sa bei colla incearca sa nu bei pe stomacul gol mananca ceva inainte. Cola contine foarte multa cofeina iar daca tu nu bei cafea s-ar putea sa fie si asta o cauza.

| arcasul2016 a răspuns:

Iuliana, aceiași problemă o aveam și eu. Consumam zilnic, la început îmi era bine, eram energic și nu aveam nici o problemă, apoi au apărut problemele, stare de amețeală, vomă și așa mai departe. Am renunțat complet la ele, acum consum multă apă, și puține sucuri, 1 sticlă de suc la 3 saptămâni (dar nu coca cola sau pepsi). Încearcă să consumi multă apă, să mănânci sănătos și bine, și nu uita să te bucuri de viață! Odihnește-te bine, citește, plimbă-te și din nou îți spun: CONSUMĂ APĂ! Cât de multă!